مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۹۵ مورد آزادسازی حریم راه در این استان انجام شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فریبرز کرمی اظهار داشت: طی سال گذشته ۲۴۸ مورد آزادسازی حریم راه‌ها و تاکنون نیز ۹۵ مورد دیگر در سطح استان کرمانشاه انجام شده […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۹۵ مورد آزادسازی حریم راه در این استان انجام شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فریبرز کرمی اظهار داشت: طی سال گذشته ۲۴۸ مورد آزادسازی حریم راه‌ها و تاکنون نیز ۹۵ مورد دیگر در سطح استان کرمانشاه انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: ۵۶۰ مورد تذکر کتبی یا شفاهی یا منجر به صدور حکم قضائی برای برخورد با خاطیان صادر شده است.

کرمی تعداد فنس کشی و نهال کاری تخریب شده در سطح استان را ۲۷۸ مورد اعلام کرد و بیان داشت: حریم قانونی راه‌ها ۳۸ متر به علاوه سی متر است و وجود برخی از موانع سبب انجام نشدن تخریب و آزادسازی حریم راه‌ها می‌شود.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال تاکنون ۵۹ مورد حفاری غیر مجاز در سطح استان کرمانشاه صورت گرفته است.

این مسئول خاطر نشان کرد: بر اساس مواد قانونی ۶ و ۱۷ قانون راه‌ها و راه‌آهن ایجاد هرگونه دیوارکشی، راه دسترسی و عملیاتی که سبب تخریب جاده شود بدون اخذ مجوز از وزارت راه و شهرسازی ممنوع است.