رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان کرمانشاه ۱۹ هزار تست کرونا گرفته شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر محمودرضا مرادی اظهار داشت:از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۲۲ جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان کرمانشاه و ۲۱ جلسه نیز در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان کرمانشاه ۱۹ هزار تست کرونا گرفته شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر محمودرضا مرادی اظهار داشت:از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۲۲ جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان کرمانشاه و ۲۱ جلسه نیز در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده است.

وی بیان داشت: در حوزه بهداشت در نیمه دوم دی ماه با رصد و کنترل مرزها و آموزش، مرکز ۲۵ ۲۵، برنامه های صدا و سیما و همچنین غربالگری بهداشت نیز انجام شد تا بدینوسیله از همه پتانسیل ارگان ها استفاده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حوزه درمان پیش بینی بر استقرار ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی بود و بیمارستان گلستان و فارابی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شد و دو نقاهتگاه نیز با کمک ارتش و سپاه برپا شد.

وی افزود: در حوزه غذا و دارو در ابتدا با کمبود مواد ضدعفونی کننده و ماسک مواجه بودیم که با حمایت استانداری به تولید این موارد رسیدیم و داروهای مورد نیاز نیز تهیه شد.

مرادی اعلام داشت: تاکنون ۱۹ هزار تست کرونا در استان انجام شده و ۴ هزار ۸۷۲ مورد تست مثبت اعلام شده است و هرچه به جلو پیش می رویم تعداد تست های کرونا بیشتر شده است.

وی در پایان تاکید داشت: میانگین تعداد مرگ و میر در استان تا دو هفته پیش از میانگین کشوری پایین تر بوده اما در دو هفته اخیر بیماری کرونا در سطح استان شیوع بیشتری پیدا کرده است.