‍ دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای توسعه تعاملات علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری جامع با دانشگاه قفقاز ترکیه منعقد کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز در کشور ترکیه نسبت به انعقاد تفاهم نامه ای درخصوص تبادل استاد و دانشجو و سایر جنبه های همکاری‌های […]


دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای توسعه تعاملات علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری جامع با دانشگاه قفقاز ترکیه منعقد کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز در کشور ترکیه نسبت به انعقاد تفاهم نامه ای درخصوص تبادل استاد و دانشجو و سایر جنبه های همکاری‌های علمی و بین المللی اقدام نموده و متن تفاهم نامه به امضاء روسای دو دانشگاه رسید.

 از محورهای مهم این تفاهم‌نامه‌ می‌توان به تبادل استادان و محققان متخصص، ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از کارآفرینان در قالب پروژه‌های صنعتی مشترک اشاره کرد.برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی، وبینارها و کنفرانس‌های علمی برای تحقق موضوعات مورد علاقه، از دیگر تفاهمات طرفین است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشگاه قفقاز که در کشور ترکیه مستقر می باشد در تیر ماه سال ۱۳۷۱ تاسیس و در آبان ماه همان سال با انتصاب ریاست شروع به کار نموده است. این دانشگاه فعالیت خود را با انتقال یک دانشکده از دانشگاه آتاتورک، با ۲۴۵ دانشجو و ۴۰ نفر هیات علمی آغاز نمود. اکنون این دانشگاه با داشتن بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در حال پیشرفت سریع بوده و دارای شش دانشکده اصلی، سه مؤسسه، سه کالج جانبی، چهارکالج حرفه ای و چندین مرکز تحقیقاتی می باشد.

خاطر نشان می سازد طرفین ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه، خواستار همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف علمی شدند.