مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ۲۲ هزار خانواده آسیب پذیر در استان شناسایی شدند تا از کمک های کمیته امداد بهره مند شوند. به گزارش نسیم کرمانشاه، محسن رخصی با تبریک ماه مبارک رمضان و تقدیر و تشکر از زحمات کادر درمانی کشور برای رفع ویروس کرونا از کشور […]

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ۲۲ هزار خانواده آسیب پذیر در استان شناسایی شدند تا از کمک های کمیته امداد بهره مند شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محسن رخصی با تبریک ماه مبارک رمضان و تقدیر و تشکر از زحمات کادر درمانی کشور برای رفع ویروس کرونا از کشور اظهار داشت: از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در استان نسبت به تشکیل ستاد ویژه پیشگیری از ویروس کرونا اقدام کردیم.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی بیماران صعب العلاج دارای شرایط خاصی بوده و بیشتر در معرض آسیب کرونا قرار دارند بنابراین کمیته امداد با ارائه سبد بهداشتی مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال به این خانواده ها واریز شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: در استان کرمانشاه به پویش نذر سلامت اقدام و با ارتباط خوب با خیرین و نیکوکاران در این ایام کمک های فراوانی اهدا شد و این کمک ها در بین خانواده های تحت پوشش استان توزیع شد.

وی افزود: در طی مدت اخیر با شیوع ویروس کرونا بیش از شش هزار سبد حمایتی و بهداشتی و یکصد هزار ماسک در بین خانواده های تحت پوشش استان توزیع شد.

رخصی در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده امهال وام های خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد بود که در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت این وام ها امهال شد.

وی گفت: رقم امهال وام ها نیز بیش از ۲۷ میلیارد تومان بوده که در حال حاضر نیازی به پرداخت این وام ها نبوده و بعد پایان دوره وام ها می توانند وام های خود را پرداخت نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در ایام کرونا بیشتر بر خدمات غیر حضوری خانواده های تحت حمایت تاکید داشتیم تا افراد تحت پوشش کمتر در معرض این بیماری قرار بگیرند.

وی افزود: با توجه به کمبود ماسک در کشور و استان در ده نقطه از استان با حضور و کمک مددجویان کارگاه هایی را راه اندازی کرده و نسبت به تولید ماسک اقدام کردیم.

رخصی در اسفندماه سال ۹۸، ۱۲ هزار خانواده جدید شناسایی و در فروردین ماه سال جاری نیز ۱۰ هزار خانواده جدید به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد استان اضافه شدند که این افراد مددجو نیستند و جزو خانوارهای آسیب پذیر می باشند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر تکمیل ترین بانک اطلاعاتی در اختیار کمیته امداد می باشد و بانک اطلاعاتی مددجویان دقیق ترین اطلاعات و آمار را از نیازمندان و افراد تحت پوشش در اختیار دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در رابطه با ماه مبارک رمضان نیز گفت؛ قرار بر این است تا از محل کمک های مردمی ۵۰ هزار پرس غذا و بسته حمایتی تولید شود و در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار گیرد