معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه اعلام کرد؛ ۲۲۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال مددجویان در سال جاری اختصاص داده شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، رشید جلیلیان صبح امروز(شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت؛ بزرگترین خیرین کمیته امداد رسانه ها می باشند که با اطلاع رسانی خود باعث شدند تا خیرین و […]

معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه اعلام کرد؛ ۲۲۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال مددجویان در سال جاری اختصاص داده شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، رشید جلیلیان صبح امروز(شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت؛ بزرگترین خیرین کمیته امداد رسانه ها می باشند که با اطلاع رسانی خود باعث شدند تا خیرین و مردم با آگاهی و اطلاع به کمیته امداد کمک کنند.

وی گفت: در استان کرمانشاه ۷۸ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۷۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این مقدار ۱۴ درصد از جمعیت استان را شامل می شود و از این مقدار ۵۸ درصد در مناطق شهری و ۴۲ درصد نیز در مناطق روستایی ساکن می باشند که در حدود ۸۵ درصد از روستاهای استان مددجوی تحت پوشش ساکن می باشند.

معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: ماهیانه ۱۸ میلیارد تومان مستمری به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان کرمانشاه پرداخت می شود که برنامه ما خودکفایی و ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت پوشش می باشد که برنامه ای چهار ساله نیز در این راستا در دست اقدام داریم.

وی افزود: در سه سال گذشته کمیته امداد استان کرمانشاه استان برتر در سطح کشور در زمینه ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده است که در سال جاری نیز برنامه های خوبی در این زمینه داریم.

جلیلیان تاکید داشت: تنها راه درمان محرومین و ریشه فقر ایجاد اشتغال می باشد که ۲۲ دفتر کارآفرینی در شهرستان های استان با حضور کارشناسان آماده خدمت رسانی به مددجویان گرامی می باشند.

وی در زمینه اشتغال مددجویان در سال گذشته گفت؛ طی سال گذشته ۵ هزار شغل ایجاد شده که این اشتغال با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان انجام شده است.

معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: طی سال گذشته به ۳ هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان هموزش های فنی و حرفه ای داده شد به طوری که پس از آموزش ها و شناسایی توانمندی های افراد پرداخت تسهیلات همزمان با نظارت کارشناسان کمیته امداد صورت می گیرد.

وی تاکید داشت: ۵۱ نیروگاه خورشیدی را در سطح روستاهای استان ایجاد نمودیم که این کار به صورت پراکنده در سطح استان و به منظور آشنایی مردم با این کار انجام شده به طوری که مددجویان کمیته امداد طی قراردادی با شرکت توزیع نیروی برق استان ماهیانه حدود ۱ میلیون تومان درآمد کسب می کنند.

جلیلیان اظهار داشت: این طرح ها به صورت نیروگاه ۵ کیلوواتی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیون تومان به افراد مددجویی که توانایی کار ندارند اختصاص داده شده و در پشت بام منزل آنها نصب شده است‌.

وی افزود: تولید زعفران را در سه سال پیش در روانسر و سنقر شروع کردیم که کیفیت زعفرانی که در استان کرمانشاه دارد در هیچ کجای دنیا مشاهده نمی شود.

معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: ۲۲۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال اختصاص داده شده که در چندماه گذشته ۱۲۰۰ شغل ایجاد شده که در کل ۵ هزار شغل تا پایان سال مدنظر می باشد و مابقی که ۵ هزار فرصت شغلی بوده در باقیمانده سال جاری انجام می شود.

وی در پایان گفت: بسته های تشویقی برای کارفرمایانی که شغل مددجویان تحت پوشش را تامین کنند در نظر گرفته شده است و کار فرما می تواند از بسته های تشویقی ۵۰ میلیون تومان وام یا دو سال بیمه حق کارفرما توسط کمیته امداد استان برای هر نفر استفاده کند.