مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: به زودی مطب ها، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک استان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل می شوند. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، کیومرث مظفری اظهار داشت: استقرار سامانه نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی در اولویت سازمان بیمه سلامت ایران است و در این زمینه برای […]

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: به زودی مطب ها، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک استان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل می شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، کیومرث مظفری اظهار داشت: استقرار سامانه نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی در اولویت سازمان بیمه سلامت ایران است و در این زمینه برای پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک شهرستان کرمانشاه دوره آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت استقرار دولت الکترونیک، کاهش هزینه نسخه، تجویز منطقی دارو، تسهیل در ارائه خدمات پزشکی، کاهش هزینه‌های القایی و غیر ضروری، جلوگیری از اشتباهات احتمالی نسخه خوانی و… ویزیت، نسخه پیچی و تشکیل پرونده‌های پزشکی در بیمارستانها به صورت الکترونیک در سال جاری انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گسترش استقرار نظام الکترونیک از برنامه‌های مهم در دست اجرا برای سال جاری سازمان بیمه سلامت است، بیان داشت: علاوه بر شهرستان‌های سنقر، صحنه، کنگاور، هرسین، پاوه، جوانرود و اسلام آباد غرب مراکز درمانی و مطب‌های شهرستانهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و دالاهو نیز تا پایان خردادماه به سامانه نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی متصل و در شهرستان کرمانشاه نیز از تیرماه مرحله اول آن اجرایی می‌شود.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: با رعایت کامل توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، از ۷ تا ۲۰ خرداد برای تمامی پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک دوره آموزشی حضوری برگزار می‌شود و به همین منظور با انجمن‌های مربوطه هماهنگی لازم صورت گرفته است.