مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از آماده‎باش این شرکت در پی افزایش دما خبر داد و گفت: مردم باید مصرف برق را مدیریت کنند. به گزارش نسیم کرمانشاه امید علی مرآتی با اشاره به اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در راستای مدیریت مصرف در حوزه برق اظهار داشت: شرکت توزیع برق […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از آماده‎باش این شرکت در پی افزایش دما خبر داد و گفت: مردم باید مصرف برق را مدیریت کنند.

به گزارش نسیم کرمانشاه امید علی مرآتی با اشاره به اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در راستای مدیریت مصرف در حوزه برق اظهار داشت: شرکت توزیع برق استان کرمانشاه از این نظر در ناحیه سبز قرار گرفت.
وی افزود: ما در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه توانستیم با اقداماتی که در حوزه مدیریت مصرف که طی هفته گذشته انجام دادیم، کاری کنیم که خاموشی پیش بینی و برنامه ریزی شده‌ای، اعمال نشود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اینکه روز دوشنبه ۲۷ خرداد یک روز حساس از نظر بار مصرفی بود و اعلام کردند که بار شبکه در حال افزایش است اقدامات لازم در حوزه مدیریت مصرف صورت گرفت.
وی بیان داشت: با همکاری‌هایی که صورت گرفت، خوشبختانه در آن روز مصرف را مدیریت کرده و موفق شدیم سقفی که برای استان از نظر مصرف در نظر گرفته شده بود را رعایت کنیم و جزو منطقه سبز کشور باشیم.
مرآتی گفت: در این هفته نیز با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش دما تلاش می‌کنیم مصرف مدیریت شود.
وی از اعلام آماده باش به نیروهای شرکت توزیع استان به این منظور خبر داد و گفت: به تمام نیروها اعلام شده که از ساعت ۱۳ الی ۱۶ عصر در حالت آماده باش باشند و خود ما نیز در مرکز کنترل شرکت مستقر هستیم که اگر زمانی مرکز کنترل وزارت نیرو و شرکت توانیر به ما برنامه خاصی یا مورد خاصی را برای کنترل و مدیریت مصرف اعلام کردند، در سریع‌ترین زمان انجام دهیم.
این مسئول هدف از این اقدام را کاهش بار مصرفی شبکه در زمان مذکور اعلام کرد و گفت: هدف ما این است که علاوه بر کاهش بار شبکه در استان به کشور نیز کمک کنیم و اگر بار در استان کاهش نیابد دچار مشکل خواهیم شد.
وی بازه زمانی پیک مصرف روز را از ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۶ عصر و پیک مصرف شب را از ساعت ۱۹ الی ۲۳ اعلام کرد.
مرآتی از مردم خواست تا در این دو بازه زمانی پیک مصرف، نسبت به مدیریت مصرف اقدام کنند و در طول شبانه روز و به ویژه استفاده از وسایل سرمایشی چون کولر گازی درجه را بالاتر از ۲۵ درجه قرار دهند و همچنین کولر آبی را نیز روی دور کند قرار دهند.
وی عنوان کرد: مردم در هنگام شب از وسایل برقی پرمصرف اجتناب کنند و وسایل سرمایشی را نیز به شیوه‌ای که گفته شد، تنظیم کنند که از این هفته نیز عبور کنیم.